FAQ

Dlaczego olejki zapachowe perfum Prouvé pochodzą wyłącznie z Grasse?
Bo są uznawane przez specjalistów za najlepsze. Francuskie Grasse to serce światowego przemysłu perfumeryjnego. Zapachy Prouvé są komponowane w jednej z najstarszych i najbardziej uznanych francuskich firm perfumeryjnych w Grasse, gdzie kompozycje zapachowe kreowane są od XVIII wieku.

Skąd mogę mieć pewność, że olejki zapachowe pochodzą z Grasse?
Do każdej buteleczki perfum Prouvé dołączamy certyfikat potwierdzający, że zostały wykonane zgodnie z najlepszą sztuką komponowania zapachów wyłącznie z najdoskonalszych francuskich olejków zapachowych. Dzięki temu masz 100% pewności, że Prouvé to zawsze doskonały wybór.

Jakie procesy uszlachetniania przechodzą perfumy Prouvé?
Perfumy Prouvé to powrót do najlepszych francuskich tradycji komponowania zapachów. Powstają z zachowaniem tradycyjnych procesów uszlachetniania perfum: maceracji (dojrzewania), wymrażania i filtrowania. Dzięki temu mają niezwykłą moc, klarowność i niepowtarzalną pełnię zapachu.

Dlaczego zapachy damskie mają numery nieparzyste, a męskie parzyste?
Jesteśmy bardzo pragmatyczni, więc żeby nasi Klienci i Partnerzy od razu wiedzieli, z jakim zapachem mają do czynienia, wprowadziliśmy taki sprytny podział. A dlaczego akurat numery damskie są nieparzyste? Bo w naszej firmie numerem jeden jest kobieta.

Skąd się wzięły trzy nuty zapachowe?
Na etykietach wszystkich naszych pachnących produktów znajdziesz trzy nuty zapachowe, które stały się dla nas inspiracją do stworzenia całego zapachu. Te trzy nuty są głównym tematem kompozycji perfumeryjnej, a pozostałe składniki stanowią dla nich subtelne tło, znakomicie je dopełniając. Gdy spojrzysz na architekturę zapachu, możesz je odnaleźć w różnych miejscach: w nucie głowy, serca lub głębi. Te trzy nuty mają Ci pomóc wyobrazić sobie zapach i ułatwić wybór perfum, które pokochasz.

Dlaczego opakowania i etykiety perfum są czarne i białe?
Nasze kolory wiele o nas mówią. Biel symbolizuje czystość, a czerń klasyczną elegancję. Połączone wskazują na naszą filozofię, opartą na uczciwości i prostych zasadach. Czarno na białym, bez koloryzowania.

Dlaczego wszystkie butelki wyglądają identycznie?
Prosty, jasny flakon z grubego, przezroczystego szkła, wykonany został ze szczególną starannością przez włoskich designerów. To nasz strategiczny element. Kolorowe flakony mogą zaburzać percepcję i od razu narzucają interpretację zapachu. My chcemy, by nasi Partnerzy i Klienci pracowali z zapachem niemal tak, jak robią to zawodowi perfumiarze. By samodzielnie odkrywali emocje i wrażenia, jakie w nich budzą. To zapewnia zupełnie inny sposób doświadczania perfum, o wiele pełniejszy, bardziej świadomy.

Czy Katarzyna Trawińska sama komponuje zapachy?
Nie, ale ściśle współpracuje z kreatorami zapachów i zawsze ma wpływ na ostateczny kształt kompozycji i dobór składników.

Co to jest maceracja?
Maceracja to inaczej dojrzewanie kompozycji perfum. Trwa nawet kilka tygodni. Jest potrzebna do uzyskania pełni zapachu.

Co to jest filtrowanie?
To staranne usunięcie zanieczyszczeń i substancji nierozpuszczalnych w alkoholu. Potrzebne jest dla uzyskania maksymalnej czystości zapachu.

Co to jest wymrażanie?
Wymrażanie to proces, dzięki któremu uzyskuje się maksymalną klarowność i stabilność perfum.

Jaka jest zawartość olejków zapachowych w perfumach Prouvé?
Zawartość francuskich olejków zapachowych w perfumach Prouvé to aż 20%.

Co to jest projekcja perfum?
Projekcja to przestrzenne rozwinięcie zapachu. Projekcja może być subtelna, co oznacza, że zapach tworzy aurę blisko skóry, lub intensywna i mocna – wtedy nuty „rozbiegają się”, tworząc zapachowy tren. Co jest lepsze? Wszystko zależy od okoliczności. Do pracy, szkoły odpowiedniejsze będą zapachy o umiarkowanej projekcji. Wszędzie tam, gdzie chcesz zabłysnąć, wskazane są zapachy o dużej projekcji.

Co decyduje o trwałości perfum?
O trwałości zapachów decyduje kilka czynników: jakość olejków zapachowych, jakość użytego alkoholu (musi to być odpowiedni alkoholu używany przez perfumiarzy, bez dodatkowych nut zapachowych, które negatywnie wpływają na bukiet kompozycji), proces uszlachetniania (maceracja, filtrowanie i wymrażanie), a także jakość nasadki i atomizera (muszą być doskonale spasowane, szczelne, nie może przedostawać się powietrze, i być wykonane z odpowiednio dobranego materiału, który nie wchodzi w reakcję z perfumami).

Czy są dostępne próbki zapachów?
Oczywiście. Można je nabyć pojedynczo lub w zestawie w eleganckim etui.

Jak wybrać perfumy?
Wybierz typ zapachu lub nuty zapachowe, które lubisz. Otwórz próbkę i nanieś odrobinę perfum na skórę lub na pasek testowy. Pozwól im rozwinąć swoją pełnię, daj sobie czas, by doświadczyć całego bogactwa składników. W pierwszych minutach wybrzmiewa delikatna, wibrująca nuta głowy. Potem odkrywa się przed nami nuta serca. Na końcu poznajemy nutę głębi. Pamiętaj, że nie musisz wybierać tylko jednego zapachu, możesz wybrać kilka odmiennych, na różne okazje.

Czy olejki zapachowe w perfumach Prouvé są naturalne czy sztuczne?
I naturalne, i sztuczne (białe). Z białych składników korzystamy między innymi ze względu na ochronę zwierząt, od których dawniej były pozyskiwane cenne surowce. Dlatego stosujemy na przykład wyłącznie białą ambrę i białe piżmo.

Czy perfumy mogą powodować alergię?
Niestety tak, dlatego na każdym z naszych opakowań znajduje się spis składników, które mogą uczulać.

Czy w ofercie Prouvé są wody toaletowe i wody perfumowane?
Nie, w ofercie Prouvé są wyłącznie perfumy.

Jakie są rodziny zapachowe?
Wyróżniamy kilka głównych rodzin zapachowych: kwiatową (to przede wszystkim zapachy damskie), orientalną, cytrusową, wodną, drzewną, fougere (tu przeważają zapachy męskie) oraz szyprową.

Co to jest architektura zapachu?
Architektura zapachu to inaczej sposób jego budowy. Zazwyczaj perfumy złożone są z trzech wyraźnych części (faz), które nazywamy nutą głowy, nutą serca (środkową) i nutą głębi (bazy, podstawy). W ten klasyczny sposób zbudowane są wszystkie kompozycje Prouvé. Na stronie internetowej w zakładkach produktowych przy każdym zapachu podajemy jego architekturę.

Co to jest nuta głowy?
Nuta głowy (nuta wysoka) jest fazą otwierającą kompozycję. To najbardziej migotliwa i ulotna jej część, ale to właśnie ona decyduje o pierwszym wrażeniu, jakie odczuwasz, gdy wąchasz zapach. Trwa krótko, od kilku do kilkudziesięciu minut.

Co to jest nuta serca?
Nuta środkowa, nuta serca ujawnia się po około 20-30 minutach od uwolnienia zapachu i wybrzmiewa przez kilka godzin. Nuta serca decyduje o przynależności zapachu do rodziny zapachowej (olfaktorycznej).

Co to jest nuta głębi?
Nuta głębi to inaczej nuta podstawy lub bazy. To najtrwalsza i najdłużej wybrzmiewająca nuta, która stanowi tło kompozycji. Może być wyczuwalna nawet przez kilkanaście godzin od rozpylenia zapachu.

Czym jest layering?
Layering to warstwowe nakładanie na siebie zapachu. Najprostszy zabieg layeringu to używanie kosmetyków i perfum o tych samych nutach zapachowych (np. perfumy, żel pod prysznic, balsam do ciała).

Jak się poprawnie mówi: perfum, perfuma czy perfumy?
Jedyna poprawna forma to perfumy. Perfumy nie mają liczby pojedynczej. Dlatego mówimy: kupuję te perfumy, lubię te perfumy (ale nie: tę perfumę albo ten perfum).

 

 

 

Na czym polega fenomen perfum molekularnych Prouvé?
Minimalistyczna receptura perfum molekularnych Prouvé to połączenie jednoskładnikowej kompozycji na bazie francuskich olejków zapachowych z cząsteczką molekularną, która nadaje zapachowi wyrazisty, przestrzenny charakter.

Co to jest molekuła?
Molekuły Prouvé to zapachy, które nie mają swojego odpowiednika w naturze. To artystyczna interpretacja wrażeń, które dzięki zaawansowanej chemii, zostały uwiecznione w pachnących cząstkach.

Dlaczego perfumy molekularne są tak wyjątkowe?
Pobudzają zmysł powonienia i uwydatniają nutę zapachową perfum, zapewniają kompozycji aksamitne wykończenie, ale przede wszystkim podbijają indywidualny zapach skóry. Stąd często porównywane są przez perfumiarzy do feromonów.

Jak zbudowane są perfumy molekularne
Serce kompozycji to pojedyncza, mocna nuta wiodąca, dla której tłem jest molekuła, tworząca rodzaj pachnącej aury. Dzięki temu mogą być stosowane pojedynczo lub dowolnie ze sobą łączone. Na skórze rozwijają się w sposób indywidualny, by finalnie stworzyć niepowtarzalną kompozycję.

Jak używać perfum molekularnych?
To proste, zaprojektowaliśmy je tak, aby każdy można było nosić pojedynczo, bądź mieszać je ze sobą, mając swobodę wykreowania autorskiego zapachu. Zorientuj się, które nuty są bliskie twemu sercu. Czy jest to zapach świeżego soku z limonki, aromat róż a może lasu? Kiedy ustalisz, co działa na ciebie najmocniej weź drugi zapach i spróbuj stworzyć coś nieoczekiwanego.

Ile zapachów mogę stworzyć bazując na 6 perfumach molekularnych?
Z 6 perfum molekularnych możesz stworzyć setki unikalnych zapachów.

Jakie jest zaperfumowanie perfum molekularnych?
20%

Co oznaczają nazwy kolorów przy perfumach molekularnych Prouvé, np. subtle white
By ułatwić poruszanie się po magicznym świecie zapachów, chemiczne nazwy cząsteczek molekularnych zastąpiliśmy kolorami. Kolor perfum molekularnych nie odnosi się do barwy kompozycji zamkniętej w buteleczce, obrazuje wrażenia zapachowe jakie ona powoduje. Ten zabieg ułatwi wyobrażenie sobie charakteru perfum, łączenie ich stanie się świetną zabawą.

Czy perfumy molekularne można mieszać ze zwykłymi perfumami?
Nie. Standardowe perfumy mają zamkniętą kompozycję i dodanie innego zapachu ją zaburzy.

Co to są produkty unisex?
UNISEX oznacza produkty, które mogą być używane zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety. Mają specjalnie opracowane formuły pielęgnacyjne i kompozycje zapachowe, które są odpowiednie dla różnych typów skóry.

Do jakiej cery mogą być stosowane mineralne pudry i podkłady sypkie?
Mogą być stosowane przez osoby o każdym typie cery - zarówno tłustej, suchej, mieszanej, jak i wrażliwej. prosty, w 100% mineralny skład sprawia, że nasz puder mogą stosować nawet osoby o bardzo wrażliwej, skłonnej do alergii skórze. Dodatkowo zawarte w nim filtry mineralne zapewniają ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Jak należy używać mineralnych pudrów I podkładów sypkich?
Możesz to zrobić na dwa sposoby: na sucho: wysyp odrobinę pudru na wieczko, zanurz w nim pędzel, strzepnij nadmiar i miękkimi, kolistymi ruchami rozprowadź na twarzy. na mokro: przed nałożeniem spryskaj twarz lub pędzel tonikiem, mgiełką bądź hydrolatem. Uzyskasz w ten sposób trwalszy efekt.

Dla jakiej cery przeznaczony jest mineralny puder I podkład sypki PERFEKCT SKIN?
Stworzony z myślą o wszystkich rodzajach cery. Hypoalergiczna, w 100% mineralna formuła pielęgnuje skórę, nadając jej wyrównany i naturalny koloryt. Doskonale tuszuje nawet większe przebarwienia i niedoskonałości już przy pierwszej aplikacji. Bogata, wygładzająca formuła z białą glinką nie wywołuje uczucia ściągnięcia ani efektu maski, a filtry mineralne zabezpieczają przed promieniami słonecznymi. Obecne w jej składzie krzem, wapń, magnez i żelazo łagodnie ściągają pory i dają efekt idealnie wygładzonej skóry, jednocześnie ją pielęgnując.

Dla jakiej cery przeznaczony jest mineralny puder I podkład sypki MATTE SKIN?
Dedykowany posiadaczkom cery ze skłonnością do przetłuszczania się, doskonale sprawdzi się również u osób, których skóra ma tendencję do błyszczenia się w tzw. strefie T (czoło, nos, broda). MINERALNY PUDER I PODKŁAD SYPKI jest hypoalergiczny i delikatny, przez co nadaje się także do wrażliwej i skłonnej do podrażnień skóry. Dodatek zielonej glinki i tlenku tytanu sprawia, że kosmetyk absorbuje nadmiar sebum, a zawarta w nim biała glinka pięknie wygładza skórę twarzy. Oba składniki są bogate w mikroelementy i sole mineralne, niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszej skóry. Dzięki temu doskonale pielęgnują i widocznie wygładzają cerę.

Dla jakiej cery przeznaczony jest mineralny puder I podkład sypki LLUMINATED SKIN?
Formuła opracowana dla każdego rodzaju cery potrzebującej rozświetlenia i blasku. Polecany szczególnie dla skóry zmęczonej, poszarzałej, z drobnymi zmarszczkami. Zapewnia efekt promiennej, pełnej blasku cery, a dodatek różowej glinki wzmacnia i wygładza skórę twarzy. Odpowiedni także dla osób o cerze wrażliwej, skłonnej do alergii. Zastosowane filtry mineralne chronią skórę przed promieniami słonecznymi. Różowa glinka, łącząca w sobie właściwości wygładzające i ściągające białej glinki oraz absorpcyjne i wzmacniające charakterystyczne dla czerwonej glinki. Połącznie tych dwóch glinek z odbijającymi światło drobinkami słonecznymi nadaje skórze piękny, dopracowany wygląd.

Do jakiej cery przeznaczony jest naturalny róż?
Lekka, nieobciążająca skóry i hypoalergiczna formuła będzie odpowiednia do każdego typu skóry również dla posiadaczek wrażliwej, skłonnej do alergii cery. W składzie naszego NATURALNEGO RÓŻU znajdziesz naturalny emolient o działaniu zmiękczającym i ochronnym. Zapewnia skórze optymalny poziom nawodnienia, chroniąc ją przed utratą wody i przenikaniem szkodliwych substancji z otoczenia. To dzięki niemu produkty mają także działanie nawilżające.

Do jakiej cery przeznaczony jest naturalny bronzer?
Hypoalergiczna formuła nadaje się do każdego typu skóry także do skóry wrażliwej. W składzie naszego NATURALNEGO BRONZERA znajdziesz naturalny emolient o działaniu zmiękczającym i ochronnym. Zapewnia skórze optymalny poziom nawodnienia, chroniąc ją przed utratą wody i przenikaniem szkodliwych substancji z otoczenia. To dzięki niemu produkty mają także działanie nawilżające.

Do jakiej cery przeznaczony jest naturalny rozświetlacz?
Dzięki hypoalergicznej formule mogą go używać nawet osoby o wrażliwej skórze. W składzie naszego NATURALNEGO ROZŚWIETLACZ znajdziesz naturalny emolient o działaniu zmiękczającym i ochronnym. Zapewnia skórze optymalny poziom nawodnienia, chroniąc ją przed utratą wody i przenikaniem szkodliwych substancji z otoczenia. To dzięki niemu produkty mają także działanie nawilżające.

Czy wydłużająco wzmacniający tusz do rzęs mogą stosować osoby o wrażliwych oczach?
Tak, hypoalergiczna, łagodna formuła polecana również dla pań o wrażliwych oczach oraz noszących szkła kontaktowe. Zadbaliśmy także o badania pod nadzorem okulisty.

Na czym polega wzmacniające działanie naszego tuszu do rzęs?
Niezwykle bogata formuła zawierająca: działający wydłużająco olej z gumy mastyks z wiecznie zielonego drzewa Pistacia lentiscus; naturalny, działający wszechstronnie, składnik aktywny KERANUTRI™, który zwiększa średnicę, elastyczność i wytrzymałość rzęs, zmniejsza ich łamliwość i dodatkowo wygładza. Wzmacnia zarówno zniszczone, jak i zdrowe rzęsy. określany mianem „płynnego złota”, wzmacniający olej arganowy.

Czy długotrwałą kredkę do oczu mogą stosować osoby o wrażliwych oczach?
Tak. Bezzapachowa i hypoalergiczna formuła pozwala na jej stosowanie przez osoby o wrażliwych, skłonnych do podrażnień oczach. Dzięki lekkiej, hypoalergicznej formule przebadanej pod nadzorem okulisty, kredka jest polecana także osobom noszącym szkła kontaktowe.

Czy długotrwałą kredkę do brwi mogą stosować osoby o wrażliwej skórze?
Tak. Hypoalergiczna formuła sprawia, że kredka jest odpowiednia dla osób o wrażliwej skórze.

Jakie działanie ma Płyn micelarny 3w1 Prouvé Make me UP?

 • Tonizuje skórę - przywraca jej odpowiednie pH
 • Dogłębnie usuwa sebum oraz zanieczyszczenia
 • Usuwa makijaż, nawet wodoodporny tusz do rzęs.

Do jakich typów cery jest odpowiedni płyn micelarny Prouvé?
Jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów cery, w tym także wrażliwej.

Czy osoby o wrażliwych oczach lub noszące szkła kontaktowe mogą używać płynu micelarnego?
Tak, płyn został przebadany pod nadzorem okulisty.

Dlaczego właściwości Płynu micelarnego 3w1 są tak niezwykłe?
Sekret tkwi w wyjątkowych składnikach:

 • Ekstrakt z jagód goi dodaje skórze witalności
 • Sól kwasu hialuronowego doskonale nawilża oraz zapewnia jędrność i elastyczność
 • Kompleks składników zapewnia utrzymanie w równowadze mikrobioty skóry sprawiając, że cera odzyskuje właściwe pH oraz piękny wygląd.

Co to jest mikrobiota?
Mikrobiota jest to flora bakteryjna skóry, czyli wszystkie mikroorganizmy żyjące na jej powierzchni. Skład flory bakteryjnej jest określony od momentu narodzin. Sprawia, że skóra twarzy jest jednolita i pełna blasku. Niestety zanieczyszczenia środowiska, stres czy promieniowanie UV mogą prowadzić do zaburzenia jej równowagi.

Jak używać Płynu micelarnego 3w1 Prouvé Make me UP?
Należy nanieść niewielką ilość płynu na płatek i delikatnie przetrzeć twarz, szyję i dekolt. Aby usunąć makijaż oczu należy przyłożyć płatek nasączony płynem do zamkniętych powiek i przytrzymać przez chwilę. Zmywając makijaż oczu należy zacząć od zewnętrznej części oka i kierować wacik ku wewnętrznej części. Płyn nie wymaga spłukiwania.

Dlaczego właściwości nawilżające kosmetyków Prouvé Simply Pleasures są tak wyjątkowe?
Sekret tkwi w wyjątkowych składnikach naszej kolekcji, które pozwalają dbać o nawilżenie skóry na wielu poziomach.
Dzięki dwóm składnikom – XERADINOWI™ I KOMPLEKSOWI Z ALG – produkty Prouvé Simply Pleasures mogą być świetną terapią do skóry suchej i odwodnionej. A skórze normalnej, mieszanej i tłustej pomagają utrzymać prawidłowe nawilżenie. Świetnie się sprawdzą również w przypadku osób, które przebywają na co dzień w suchych, klimatyzowanych pomieszczeniach.

Jakie składniki aktywne znajdują się w żelu do mycia ciała Prouvé Simply Pleasures?
Formuła żelu oparta jest na bazie z łagodnych, niedrażniących skóry substancji myjących pochodzenia roślinnego. Oprócz XERADINU™ i kompleksu 5 alg zawiera roślinną glicerynę oraz D-pantenol, który działa regenerująco i łagodząco.

Jaką konsystencję ma żel do mycia ciała?
Ma przyjemną, olejkową (ale nie tłustą) konsystencję, która tworzy delikatną pianę, która doskonale myje i pielęgnuje skórę, pozostawiając ją odświeżoną.

Czy w żelu do mycia ciała Prouvé Simply Pleasures znajdują się francuskie olejki zapachowe?
TAK. Przepiękny zapach oryginalnych, francuskich olejków dodatkowo Cię odpręży i zrelaksuje, przenosząc do świata zmysłów.
Zapach produktów Prouvé Simply Pleasures należy do zapachów świeżych, zielonych. W nucie głowy odnajdziemy mech, bluszcz, bergamotkę i soczyste czarne porzeczki. Serce kompozycji tworzą nuty kwiatowe: róża i konwalia. Baza zapachu to białe piżmo i szlachetne drewno cedrowe.

Jakie jest działanie balsamu Prouvé Simply Pleasures?
Balsam Prouvé Simply Pleasures, dzięki dobroczynnym składnikom skutecznie nawilża i odżywia skórę oraz chroni ją przed wysuszeniem. Balsam, doskonale się wchłania, pozostawiając skórę sprężystą, niezwykle miękką i jedwabistą w dotyku.

Czy w balsamie Prouvé Simply Pleasures znajdują się składniki nawilżające takie jak Xeradin™ i botaniczny kompleks 5 alg?
TAK. Oprócz XERADINU™ i kompleksu z 5 alg formuła balsamu zawiera pochodną witaminy E, chroniącą skórę przed działaniem wolnych rodników oraz roślinną glicerynę, która ma działanie zmiękczające i nawilżające.

Jak często używać balsam do ciała?
Sekret pięknej skóry tkwi w odpowiednim nawilżeniu, którą może zapewnić jedynie codzienna, staranna pielęgnacja. To najprostszy sposób, by poczuć się pewnie i komfortowo we własnej skórze.

Czy również w balsamie Prouvé Simply Pleasures znajdują się olejki zapachowe z Grasse?
TAK. Dzięki francuskim olejkom zapachowym piękny, relaksujący zapach pozostaje na skórze na cały dzień. Czarna porzeczka, bergamotka , róża konwalia, mech, piżmo i drewno cedrowe tworzą kompozycję , która zachwyci zarówno kobiety jak i mężczyzn

Czy zapach kolekcji Prouvé Simply Pleasures współgra z perfumami Prouvé?
Zapach ten świetnie współgra z zapachem perfum molekularnych 03m – łączy je nie tylko soczysty zapach czarnych porzeczek, ale również to, że w naszych wewnętrznych testach zapach ten był najczęściej wybieranym zapachem, zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety (unisex)

Do jakich włosów został stworzony Szampon Odbudowa & Ochrona Prouvé?
Szampon nadaje się do włosów normalnych, suchych i zniszczonych, ponieważ łączy właściwości myjące z intensywną ochroną i odbudową. Jest idealny dla osób, które chcą mieć mocne i zdrowe włosy.

Dlaczego właściwości ochronne i odbudowujące szamponu Prouvé Simply Pleasures są tak wyjątkowe?
Sekret tkwi w jego wyjątkowych składnikach:

 • KERACYN™ sprawia, że włosy są bardziej wytrzymałe, błyszczące, lepiej się układają i nie puszą się. Chroni włosy przed uszkodzeniami wywołanymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak m.in. promieniowanie słoneczne.
 • Ekstrakt z liścia bambusa zapobiega podrażnieniom i chroni włosy przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.
 • Botaniczny kompleks 5 alg pomaga zachować właściwy poziom nawilżenia.
 • Woda morska z głębi ziemi, bogata w minerały, działa wzmacniająco i mineralizująco.

Co to jest KERACYN™?
KERACYN™ to aktywny składnik pozyskiwany z karczocha, który w wyraźny sposób poprawia kondycję włosów, wzmacnia je i chroni przed uszkodzeniami zewnętrznymi. Sprawia, że zachowują połysk typowy dla zdrowych włosów.

Jak używać szamponu do włosów?
Szampon przeznaczony jest do codziennego stosowania. Produkt należy nanieść na mokre włosy, delikatnie wmasować i spłukać. W razie potrzeby czynność należy powtórzyć.

Jak używać Odżywki do włosów Odbudowa & Ochrona?
Należy rozprowadzić niewielką ilość produktu na wilgotnych włosach i delikatnie wmasować. Po chwili spłukać ciepła wodą. Do stosowania razem z Szamponem do włosów Odbudowa & Ochrona Prouvé.

Do jakich włosów została stworzona Odżywka Odbudowa & Ochrona Prouvé?
Odżywka przeznaczona jest do włosów normalnych, suchych i zniszczonych. Dla wszystkich osób, które chcą mieć zdrowe i pełne blasku włosy.

Dlaczego właściwości ochronne i odbudowujące odżywki Prouvé Simply Pleasures są tak wyjątkowe?
Sekret tkwi w wyjątkowych składnikach:

 • KERACYN™ chroni przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, w tym promieniowaniem słonecznym. Poprawia kondycję, witalność oraz nadaje zdrowy połysk.
 • Ekstrakt z liści bambusa chroni włosy przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.
 • Woda morska z głębi ziemi remineralizuje i wzmacnia.
 • Vitaoil Plus™, czyli kompleks 7 olejów roślinnych, skutecznie nawilża i regeneruje włosy.

Co to jest VITAOIL PLUS™?
To kompleks z olejów roślinnych: słonecznikowego, kokosowego, lnianego, awokado, arganowego, makadamia i oliwkowego. Jest bogaty w kwasy tłuszczowe oraz witaminy A, D i E, które skutecznie nawilżają i regenerują włosy.

Czy w środkach czystości Prouvé też są wykorzystywane olejki zapachowe z Grasse?
Tak. Środki czystości Prouvé tak fantastycznie pachną, ponieważ mają profesjonalne kompozycje perfumeryjne na bazie wyłącznie francuskich olejków zapachowych z Grasse.

Dlaczego niektóre produkty nie mają zapachu?
Ze względów bezpieczeństwa. Piękny zapach mógłby kusić i zachęcać do wąchania, a to w przypadku np. udrożniacza byłoby niebezpieczne.

Co to są kosmetyki do domu?
Kosmetyki domowe to szczególna gama produktów do czyszczenia i pielęgnacji przestrzeni domowych. Są delikatniejsze od tradycyjnych środków czystości i mają przyjemniejszą konsystencję, a w składzie mają więcej środków pielęgnujących i kosmetycznych np. olejki i woski.

Czy produkty Prouvé są bezpieczne?
Tak. Każdy z produktów przeszedł szereg testów bezpieczeństwa i szczegółowych badań. Należy jednak pamiętać, by używać ich ściśle według wskazówek opisanych na etykiecie.

Czy formuły produktów Prouvé są autorskie?
Tak. Formuły produktów Prouvé są unikalne i autorskie, więc nie znajdziesz nigdzie indziej takiego samego, a nawet podobnego produktu. Każda receptura i każda kompozycja zapachowa zostały opracowane przez specjalistów Prouvé. Dbamy o wszystkie produkty na każdym etapie ich tworzenia – od koncepcji po projekt etykiety – i w pełni kontrolujemy proces produkcji i wdrożenia. Dzięki temu możemy Ci zagwarantować, że wybierając Prouvé, otrzymasz w pełni unikalny, wyjątkowy produkt, który jest skuteczny, bezpieczny i wspaniale pachnący.

Co to jest PZH?
PZH (Państwowy Zakład Higieny) to najstarsza instytucja zdrowia publicznego w Polsce. Zakład powstał w 1918 roku i od tej pory nieustanie czuwa nad naszym zdrowiem i bezpieczeństwem. Zakład zajmuje się zapobieganiem chorobom zakaźnym i ważnym społecznie chorobom niezakaźnym, monitoringiem sytuacji zdrowotnej, poprawą warunków sanitarnych i higienicznych i bezpieczeństwem środowiska naturalnego. Przeprowadza również badania i ekspertyzy na rzecz instytucji rządowych i samorządowych oraz uczestniczy w procesie tworzenia istotnych programów dotyczących zdrowia publicznego w Polsce. Atest PZH jest świadectwem, że stosowany zgodnie z instrukcją produkt spełnia najwyższe normy bezpieczeństwa, nie wpływa negatywnie na zdrowie i środowisko. Może być także stosowany na powierzchniach mających kontakt z żywnością.

Co to jest IFRA?
IFRA (International Fragrance Assosiation) to założone w 1973 roku w Szwajcarii stowarzyszenie, które czuwa nad bezpieczeństwem świata perfumeryjnego, tworząc prawa, kodeksy i standardy oraz prowadząc szeroko zakrojone niezależne badania nad składnikami perfum. Stworzone przez nich wytyczne (tzw. standardy IFRA) mają na celu zwiększenie świadomości konsumentów i producentów zapachów, by zapachy, z którymi stykamy się nie tylko w perfumach i kosmetykach, ale i środkach czystości były jak najbardziej bezpieczne.

Dlaczego rozpylacz, pompka i flip-top sprzedawane są oddzielnie?
Bo możesz je wykorzystać ponownie i to wiele razy! Pompka, rozpylacz, flip-top to elementy, które nie zużywają się szybko, więc zostaw je i użyj ponownie z nowym produktem. Z korzyścią dla środowiska i swojej kieszeni.

Co to jest indukcja?
Plomba indukcyjna to sposób zamykania opakowań metodą na gorąco. Przypomina szczelną pieczęć nakładaną na szyjkę opakowania. Indukcja jest w tej chwili najlepszą i najszczelniejszą metodą zamykania opakowań plastikowych i szklanych. Doskonale zabezpiecza produkt w czasie transportu, chroni produkt i przedłuża jego żywotność. Dzięki niej masz również 100% pewności, że nikt nie używał tego produktu przed Tobą.

Co to jest skrzydełko do otwierania indukcji?
Spójrz na nakrętkę, obok logo znajdziesz na niej małe skrzydełko. Otwierając produkt przekręć nakrętkę i nakręć ją na produkt do góry nogami. Wbite w indukcję skrzydełko znakomicie wytnie otwór w indukcji.

Jak jeszcze dbamy o bezpieczeństwo użytkowników naszych produktów?
Nasze opakowania są zaprojektowane tak, by były maksymalnie szczelne i zapobiegały przypadkowemu rozlaniu produktu. W przypadku butelek o pojemności 1 litra stosujemy potrójny system zabezpieczeń: plombę indukcyjną, nakrętkę właściwą i dodatkowo plombę zabezpieczającą przed otwarciem. W przypadku opakowań o pojemności 0,5 l stosujemy podwójny system zabezpieczeń – plombę indukcyjną i szczelną nakrętkę. W przypadku produktów wymagających szczególnej ostrożności stosujemy bezpieczną nakrętkę i wypukłą naklejkę ostrzegawczą, tzw. trójkąt bezpieczny (dla osób niewidomych i słabo widzących). Nasze spryskiwacze mają funkcję zabezpieczającą przed przypadkowym rozpyleniem.

Dlaczego na każdym opakowaniu znajduje się rysunek?
Na każdej z etykiet naszych środków czystości znajduje się rysunek z dwóch, bardzo ważnych dla nas powodów. Pierwszym powodem jest zwiększenie komfortu i intuicyjności użytkowania, bo rysunek od razu mówi o przeznaczeniu każdego z produktów. Drugim powodem jest estetyka. Chcieliśmy, żeby nasze produkty się wyróżniały, pięknie wyglądały i były ozdobą każdego wnętrza. Dlatego każdy z rysunków został wykonany ręcznie na zlecenie Prouvé. Pamiętaj, że biorąc do ręki produkt Prouvé, masz do czynienia z małym arcydziełem.

Dlaczego opakowania niektórych produktów są kompaktowe?
W wielu znanych nam domach brakuje miejsca na przechowywanie środków czystości, dlatego staraliśmy się rozwiązać ten problem przez zastosowanie wydajnych koncentratów i żelowych formuł w kompaktowych opakowaniach. Dzięki temu oszczędzamy czas, miejsce i pieniądze. Sprytnie to zrobiliśmy, co?

Dlaczego żel jest lepszy od płynu?
Z wielu powodów: żel o gęstej konsystencji nie spływa od razu z czyszczonych powierzchni, ale otula je i pozwala działać aktywnym składnikom, więc jest efektywniejszy w działaniu. Żelowa formuła jest mocniej skoncentrowana i bardziej wydajna, więc preparat zabiera mniej miejsca, ale starcza na dłużej. Żelowe formuły to doskonała oszczędność miejsca, czasu i pieniędzy.

Czy Prouvé dba o środowisko?
Na każdym z naszych opakowań znajdziesz znaczek „Yes, we care”, ponieważ odpowiedź brzmi: tak, dbamy. Tak, zależy nam. Dbamy o środowisko, ale nie udajemy, że mamy w 100% naturalne środki. Wykorzystujemy najnowsze nowinki techniczne i odkrycia w dziedzinie chemii, by Twoje życie było łatwiejsze. Ograniczamy do minimum alergeny, parabeny, SLS-y i wybielacze. Nasze formuły są biodegradowalne, a opakowania nadają się w całości do recyklingu.

Czy produkty testowane są na zwierzętach?
Nigdy. Produkty testujemy wyłącznie na sobie.

Czy formuły Prouvé są biodegradowalne?
Tak.

Co to jest MLM?
MLM (marketing wielopoziomowy) to sposób sprzedaży towarów i usług, który wybraliśmy dla produktów Prouvé. Oznacza on, że produktów Prouvé nie kupisz w tradycyjnych sklepach, centrach handlowych czy sklepach internetowych, ale wyłącznie od Partnerów Prouvé. Partnerzy Prouvé mogą tworzyć Struktury składające się z użytkowników produktów lub ich sprzedawców i uzyskiwać dodatkowe rabaty lub wynagrodzenia.

Co to jest sprzedaż bezpośrednia?
Sprzedaż bezpośrednia to sposób dystrybuowania produktów i usług, który odbywa się poza tradycyjnymi kanałami sprzedaży. Polega na dotarciu przez sprzedawcę bezpośrednio do potencjalnego klienta w jego miejscu zamieszkania, miejscu pracy lub wypoczynku.

Co to jest Plan Kariery?
Plan Kariery to dokument, w którym zostały opisane możliwości zarobkowe, jakie stwarza Ci współpraca z Prouvé, i dokładne zasady naliczania Rabatów i Wynagrodzeń. Pomoże Ci zaplanować Twoją współpracę z Prouvé na każdym jej etapie: pokaże, jak możesz oszczędzać kupując produkty Prouvé, a jak zarabiać sprzedając i polecając produkty Prouvé.
Wszyscy Partnerzy Prouvé mogą kupować produkty katalogowe Prouvé ze zniżką 25% w stosunku do podanej ceny katalogowej. Zniżka ta nie dotyczy jedynie akcesoriów (pompek, spryskiwaczy i flip-topów). Oznacza to, że przy każdych zakupach oszczędzasz nawet 25% ich wartości!

Czy muszę co miesiąc coś kupować?
Nie, nie ma takiego obowiązku. Jeśli w danym miesiącu nie dokonasz zakupu, nie naliczy Ci się ewentualny Rabat albo Wynagrodzenie. Gdy chcesz uzyskać za dany miesiąc Rabat albo Wynagrodzenie, pamiętaj, by zakupić w tym miesiącu produkty Prouvé za co najmniej 50 pkt.

Czy zakupy muszą być jednorazowe?
Nie. Punkty zbierasz za wszystkie zamówienia z całego miesiąca.

Jaką wartość ma 1 punkt?
1 pkt = 1 złotówka netto, wydana na produkty punktowane.

Czy wszystkie produkty mają punkty?
Nie, nie wszystkie. Materiały marketingowe, drukowane, szkoleniowe, akcesoria i próbki nie mają wartości punktowej, więc za ich zakup nie otrzymasz punktów.

Skąd mogę wiedzieć, które produkty mają punkty, a które nie?
Składając zamówienie w naszym sklepie internetowym zawsze przy aktualnej cenie zobaczysz również wartość punktową każdego produktu.

Jak punkty są przeliczane na Rabaty albo Wynagrodzenia?
Wszystkie punkty są przeliczane na Rabaty bądź Wynagrodzenie zgodnie z zasadami spisanymi w Planie Kariery.

Czy mogę sprzedawać produkty w sklepie, na bazarze lub przez Internet?
Nie, takie działania są niezgodne z naszymi Zasadami współpracy oraz sprzeczne z ideą MLM i sprzedaży bezpośredniej.

Jak mogę współpracować z Prouvé?
Z Prouvé możesz współpracować będąc Partnerem Odbiorcą (kupujesz wtedy produkty na potrzeby swoje i swoich bliskich, nie budujesz struktury). Jeśli chcesz kupować produkty i budować strukturę i sprzedawać nasze produkty, ale nie prowadzisz własnej działalności gospodarczej, polecamy Ci współpracę jako Doradca klienta, natomiast jeśli chcesz związać się z nami biznesowo, budować struktury i sprzedawać, wówczas rekomendujemy współpracę jako Przedsiębiorca.

Kto może pobierać Wynagrodzenie?
W ramach współpracy z Prouvé Wynagrodzenia mogą pobierać jedynie Partnerzy Przedsiębiorcy.

Kto może otrzymać Rabat?
W ramach współpracy z Prouvé Rabaty mogą pobierać jedynie Partnerzy Odbiorcy i Doradcy klienta.

Czy moje zamówienie mogę w 100% pokryć przydzielonym Rabatem?
Nie. Rabat może stanowić aż do 90% wartości jednorazowego zamówienia.

Do kiedy mogę wykorzystać mój Rabat?
Rabat możesz wykorzystać do końca stycznia roku przypadającego po roku kalendarzowym, w którym został on przyznany. Czyli jeśli Twój Rabat został Ci przyznany za marzec 2018 roku, masz czas na jego wykorzystanie do końca stycznia 2019 roku.

Czy Rabaty z różnych miesięcy sumują się?
Tak. Rabaty mogą się sumować. Należy jednak pamiętać, że należy je wykorzystać do końca stycznia roku przypadającego po roku kalendarzowym, w którym został one przyznane.

Jak mogę założyć konto (zarejestrować się), żeby kupować produkty?
To bardzo proste, wystarczy wypełnić wniosek papierowy i dostarczyć go w dwóch egzemplarzach do Prouvé lub jeszcze prościej – wypełnić wniosek online.

Kto może zostać Partnerem Prouvé?
Partnerem Prouvé może zostać każda osoba pełnoletnia, fizyczna lub prowadząca działalność gospodarczą oraz spółka. Partnerem Prouvé może zostać również osoba niepełnoletnia, która ukończyła 16 lat, ale wyłącznie za zgodą opiekuna prawnego.

Czy spółka może zostać Partnerem Prouvé?
Tak, spółka prawa handlowego może zostać Partnerem Prouvé.

Czy osoba niepełnoletnia może zostać Partnerem Prouvé?
Osoba niepełnoletnia, która ukończyła 16 lat, również może zostać Partnerem Prouvé, ale wyłącznie za zgodą opiekuna prawnego. Umowa z osobą małoletnią może zostać zawarta wyłącznie w formie pisemnej. W celu zawarcia Umowy należy złożyć w Prouvé pisemny Wniosek (w dwóch egzemplarzach) wraz z pisemną zgodą przedstawiciela ustawowego na zawarcie Umowy. Umowa zostaje zawarta z chwilą podpisania przez przedstawiciela Prouvé Wniosku.

Co to jest Starter?
To podstawowe narzędzie pracy Partnera Prouvé: pomaga zaprezentować ofertę i zebrać zamówienia. Jego zakup jest niezbędnym warunkiem do tego, by zacząć budować Strukturę.

Czy koniecznie muszę zakupić Starter?
Nie, jeśli nie chcesz budować Struktury, nie musisz kupować Startera.

Kto to jest Sponsor?
Sponsor to osoba, która zarekomendowała Ci współpracę z Prouvé i pod którą bezpośrednio w Strukturze się znajdujesz.

Czy muszę mieć Sponsora?
Tak. Każdy Partner musi mieć swojego Sponsora.

Czy mogę po rejestracji zmienić Sponsora?
Nie, nie można zmieniać Sponsora po rejestracji.

Co w przypadku, gdy nie znam nikogo, kto mógłby zostać moim Sponsorem?
Prouvé przydzieli Ci losowo Sponsora spośród już zarejestrowanych osób, które mogą sponsorować. Jego dane automatycznie pojawią się na Twoim wniosku o utworzenie konta w Prouvé.

Czy ja mogę kogoś zasponsorować?
Tak, pod warunkiem, że działasz w Prouvé jako Doradca Klienta lub Przedsiębiorca. Jeśli jesteś Partnerem Odbiorcą, żeby sponsorować, musisz zakupić dowolny Starter.

W jaki sposób mogę zamówić produkty?
Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Partnerem po prostu skontaktuj się ze znajomym Partnerem Prouvé, a on dostarczy Ci zamówione produkty. Możesz też kupować taniej, rejestrując się i robiąc zakupy w naszym sklepie internetowym.

Jakie są formy dostawy produktu?
Zamówione produkty są dostarczane przez firmy kurierskie: GLS i Pocztex.

Jakie są koszty dostawy?
Opłata za przesyłkę zależy od wartości zamówienia wyrażonego w punktach, przyznawanych za zakupione produkty. Dla przesyłek od wartości 190 pkt. doręczamy Twoją przesyłkę za darmo. Punkty za Startery Produktowe oraz Startery Produktowe Plus nie są wliczane do darmowej przesyłki. Za przesyłkę poniżej tego progu koszt przesyłki kurierskiej wynosi:

Przesyłki płatne do 189,99 pkt.:

Pocztex48 – bez pobrania – 9,99 PLN
Pocztex48 – z pobraniem – 12,90 PLN

GLS – bez pobrania – 14,50 PLN
GLS – z pobraniem – 16,00 PLN

Darmowa wysyłka od 190 pkt.:

Z pobraniem – wyłącznie Pocztex48

Bez pobrania – Pocztex48 lub GLSJak mogę zapłacić za przesyłkę?
Za zamówienie możesz zapłacić gotówką przy odbiorze towaru, poprzez Przelewy 24, kartą.

Staramy się, aby nasze Towary cechowała najwyższa jakość. Zdajemy sobie jednak sprawę, że czasem, nawet z przyczyn niezależnych od nas, Towar może okazać się wadliwy.

W jaki sposób mogę złożyć reklamację?
Reklamacje mogą być składane: mailowo, za pośrednictwem poczty elektronicznej, na adres: reklamacje@prouve.com lub pisemnie – w tym przypadku reklamację należy wysłać na adres: Prouvé - Reklamacje, ul. Wyścigowa 56H, 53-012 Wrocław.

Z jakich przyczyn mogę złożyć reklamację?
Towar można reklamować, gdy:
- jest on wadliwy,
- jest inny niż zamówiony Produkt,
- zamówiony Produkt nie został dostarczony.

Jakie informacje powinny być zawarte w reklamacji?
W celu usprawnienia procesu rozpatrywania reklamacji, w reklamacji należy podać:
1) imię i nazwisko/firmę Partnera,
2) Numer Partnera, na który zostało złożone zamówienie,
3) adres zamieszkania/siedziby Partnera,
4) adres korespondencyjny, jeżeli jest inny od adresu wskazanego powyżej,
5) adres e-mail/numer telefonu Partnera,
6) datę złożenia zamówienia oraz jego numer,
7) numer faktury VAT,
8) datę otrzymania wadliwych Towarów,
9) datę wykrycia wady,
10) wskazanie reklamowanych Towarów wraz z opisem wad, numerem serii
11) numer rachunku bankowego, na który ma nastąpić zwrot równowartości ceny zapłaconej za wadliwe Towary oraz innych kosztów,
12) preferowany sposób naprawienia szkody,
13) własnoręczny podpis Partnera.

Co należy dołączyć do reklamacji?
W celu usprawnienia procesu rozpatrywania reklamacji, prosimy Państwa, aby do reklamacji (z wyłączeniem reklamacji z powodu braku dostawy Towarów) dołączyć zdjęcia wadliwego Towaru.

Kto ponosi koszt przesyłki zawierającej wadliwy towar?
Prouvé nie przyjmuje przesyłek nieopłaconych (za pobraniem). W związku z powyższym prosimy Państwa, aby podlegający reklamacji Towar wysłali Państwo na własny koszt.
W przypadku, gdy reklamacja zostanie uwzględniona, Prouvé zwraca Partnerowi równowartość kosztów przesyłki.
Partner może jednak zadecydować, czy powyższą kwotę chce otrzymać w formie pieniężnej, czy przeznaczyć ją na wybrane przez niego Towary.

Jaki jest czas na rozpatrzenie reklamacji przez Prouvé?
Wszystkie reklamacje staramy się rozpatrywać niezwłocznie.
W przypadku, gdy reklamację złożył Partner będący konsumentem, wówczas reklamacja zostanie rozpatrzona najpóźniej w terminie 14 dni od dnia jej złożenia.
Jeżeli natomiast składającym reklamację jest Partner nie będący konsumentem, wówczas reklamacja zostanie rozpatrzona najpóźniej w ciągu 30 dni od dnia jej otrzymania przez Prouvé.
O ewentualnych brakach w zgłoszeniu reklamacyjnym powiadomieni zostaną Państwo przez nas niezwłoczne. Wraz z takim zawiadomieniem przesłana zostanie Państwu informacja, w jaki sposób należy uzupełnić braki w zgłoszeniu reklamacyjnym.

Kiedy mogę zwrócić produkt?
Partner, który jest konsumentem, ma prawo odstąpić od umowy sprzedaży zawartej na odległość w terminie 14 dni od dnia dostarczenia Produktów, bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

Jak mogę zwrócić produkt?
Aby zwrócić produkt należy poinformować Prouvé wysyłając oświadczenie za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: reklamacje@prouve.com, przesyłką kurierską bądź pocztą na adres: Prouvé sp. z o.o. sp. k., ul. Wyścigowa 56H, 53-012 Wrocław.
Zwrot Produktów powinien zostać dokonany na adres:
Prouvé spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k., ul. Wyścigowa 56H, 53-012 Wrocław.

Kto ponosi koszty zwrotu?
Koszty zwrotu ponosi konsument, jeżeli zwracany produkt odpowiada zamówionemu.

Jakie są terminy zwrotu płatności?
Zwrot środków następuje automatycznie, na tę samą formę płatności, jakiej użyto przy opłaceniu zamówienia. Maksymalny czas realizacji zwrotu to 14 dni.