FAQ

Dlaczego olejki zapachowe perfum Prouvé pochodzą wyłącznie z Grasse?
Bo są uznawane przez specjalistów za najlepsze. Francuskie Grasse to serce światowego przemysłu perfumeryjnego. Zapachy Prouvé są komponowane w jednej z najstarszych i najbardziej uznanych francuskich firm perfumeryjnych w Grasse, gdzie kompozycje zapachowe kreowane są od XVIII wieku.


Skąd mogę mieć pewność, że olejki zapachowe pochodzą z Grasse?
Do każdej buteleczki perfum Prouvé dołączamy certy?kat potwierdzający, że zostały wykonane zgodnie z najlepszą sztuką komponowania zapachów wyłącznie z najdoskonalszych francuskich olejków zapachowych. Dzięki temu masz 100% pewności, że Prouvé to zawsze doskonały wybór.


Jakie procesy uszlachetniania przechodzą perfumy Prouvé?
Perfumy Prouvé to powrót do najlepszych francuskich tradycji komponowania zapachów. Powstają z zachowaniem tradycyjnych procesów uszlachetniania perfum: maceracji (dojrzewania), wymrażania i ?ltrowania. Dzięki temu mają niezwykłą moc, klarowność i niepowtarzalną pełnię zapachu.


Dlaczego zapachy damskie mają numery nieparzyste, a męskie parzyste?
Jesteśmy bardzo pragmatyczni, więc żeby nasi Klienci i Partnerzy od razu wiedzieli, z jakim zapachem mają do czynienia, wprowadziliśmy taki sprytny podział. A dlaczego akurat numery damskie są nieparzyste? Bo w naszej firmie numerem jeden jest kobieta.


Skąd się wzięły trzy nuty zapachowe?
Na etykietach wszystkich naszych pachnących produktów znajdziesz trzy nuty zapachowe, które stały się dla nas inspiracją do stworzenia całego zapachu. Te trzy nuty są głównym tematem kompozycji perfumeryjnej, a pozostałe składniki stanowią dla nich subtelne tło, znakomicie je dopełniając. Gdy spojrzysz na architekturę zapachu, możesz je odnaleźć w różnych miejscach: w nucie głowy, serca lub głębi. Te trzy nuty mają Ci pomóc wyobrazić sobie zapach i ułatwić wybór perfum, które pokochasz.


Dlaczego opakowania i etykiety perfum są czarne i białe?
Nasze kolory wiele o nas mówią. Biel symbolizuje czystość, a czerń klasyczną elegancję. Połączone wskazują na naszą filozofię, opartą na uczciwości i prostych zasadach. Czarno na białym, bez koloryzowania.


Dlaczego wszystkie butelki wyglądają identycznie?
Prosty, jasny flakon z grubego, przezroczystego szkła, wykonany został ze szczególną starannością przez włoskich designerów. To nasz strategiczny element. Kolorowe flakony mogą zaburzać percepcję i od razu narzucają interpretację zapachu. My chcemy, by nasi Partnerzy i Klienci pracowali z zapachem niemal tak, jak robią to zawodowi perfumiarze. By samodzielnie odkrywali emocje i wrażenia, jakie w nich budzą. To zapewnia zupełnie inny sposób doświadczania perfum, o wiele pełniejszy, bardziej świadomy.

Czy Katarzyna Trawińska sama komponuje zapachy?
Nie, ale ściśle współpracuje z kreatorami zapachów i zawsze ma wpływ na ostateczny kształt kompozycji i dobór składników.


Co to jest maceracja?
Maceracja to inaczej dojrzewanie kompozycji perfum. Trwa nawet kilka tygodni. Jest potrzebna do uzyskania pełni zapachu.


Co to jest filtrowanie?
To staranne usunięcie zanieczyszczeń i substancji nierozpuszczalnych w alkoholu. Potrzebne jest dla uzyskania maksymalnej czystości zapachu.


Co to jest wymrażanie?
Wymrażanie to proces, dzięki któremu uzyskuje się maksymalną klarowność i stabilność perfum.


Jaka jest zawartość olejków zapachowych w perfumach Prouvé?
Zawartość francuskich olejków zapachowych w perfumach Prouvé to aż 20%.


Co to jest projekcja perfum?
Projekcja to przestrzenne rozwinięcie zapachu. Projekcja może być subtelna, co oznacza, że zapach tworzy aurę blisko skóry, lub intensywna i mocna – wtedy nuty „rozbiegają się”, tworząc zapachowy tren. Co jest lepsze? Wszystko zależy od okoliczności. Do pracy, szkoły odpowiedniejsze będą zapachy o umiarkowanej projekcji. Wszędzie tam, gdzie chcesz zabłysnąć, wskazane są zapachy o dużej projekcji.


Co decyduje o trwałości perfum?
O trwałości zapachów decyduje kilka czynników: jakość olejków zapachowych, jakość użytego alkoholu (musi to być odpowiedni alkoholu używany przez perfumiarzy, bez dodatkowych nut zapachowych, które negatywnie wpływają na bukiet kompozycji), proces uszlachetniania (maceracja, filtrowanie i wymrażanie), a także jakość nasadki i atomizera (muszą być doskonale spasowane, szczelne, nie może przedostawać się powietrze, i być wykonane z odpowiednio dobranego materiału, który nie wchodzi w reakcję z perfumami).


Czy są dostępne próbki zapachów?
Oczywiście. Można je nabyć pojedynczo lub w zestawie w eleganckim etui.


Jak wybrać perfumy?
Wybierz typ zapachu lub nuty zapachowe, które lubisz. Otwórz próbkę i nanieś odrobinę perfum na skórę lub na pasek testowy. Pozwól im rozwinąć swoją pełnię, daj sobie czas, by doświadczyć całego bogactwa składników. W pierwszych minutach wybrzmiewa delikatna, wibrująca nuta głowy. Potem odkrywa się przed nami nuta serca. Na końcu poznajemy nutę głębi. Pamiętaj, że nie musisz wybierać tylko jednego zapachu, możesz wybrać kilka odmiennych, na różne okazje.


Czy olejki zapachowe w perfumach Prouvé są naturalne czy sztuczne?
I naturalne, i sztuczne (białe). Z białych składników korzystamy między innymi ze względu na ochronę zwierząt, od których dawniej były pozyskiwane cenne surowce. Dlatego stosujemy na przykład wyłącznie białą ambrę i białe piżmo.


Czy perfumy mogą powodować alergię?
Niestety tak, dlatego na każdym z naszych opakowań znajduje się spis składników, które mogą uczulać.


Czy w ofercie Prouvé są wody toaletowe i wody perfumowane?
Nie, w ofercie Prouvé są wyłącznie perfumy.


Jakie są rodziny zapachowe?
Wyróżniamy kilka głównych rodzin zapachowych: kwiatową (to przede wszystkim zapachy damskie), orientalną, cytrusową, wodną, drzewną, fougere (tu przeważają zapachy męskie) oraz szyprową.


Co to jest architektura zapachu?
Architektura zapachu to inaczej sposób jego budowy. Zazwyczaj perfumy złożone są z trzech wyraźnych części (faz), które nazywamy nutą głowy, nutą serca (środkową) i nutą głębi (bazy, podstawy). W ten klasyczny sposób zbudowane są wszystkie kompozycje Prouvé. Na stronie internetowej w zakładkach produktowych przy każdym zapachu podajemy jego architekturę.


Co to jest nuta głowy?
Nuta głowy (nuta wysoka) jest fazą otwierającą kompozycję. To najbardziej migotliwa i ulotna jej część, ale to właśnie ona decyduje o pierwszym wrażeniu, jakie odczuwasz, gdy wąchasz zapach. Trwa krótko, od kilku do kilkudziesięciu minut.


Co to jest nuta serca?
Nuta środkowa, nuta serca ujawnia się po około 20-30 minutach od uwolnienia zapachu i wybrzmiewa przez kilka godzin. Nuta serca decyduje o przynależności zapachu do rodziny zapachowej (olfaktorycznej).


Co to jest nuta głębi?
Nuta głębi to inaczej nuta podstawy lub bazy. To najtrwalsza i najdłużej wybrzmiewająca nuta, która stanowi tło kompozycji. Może być wyczuwalna nawet przez kilkanaście godzin od rozpylenia zapachu.


Czym jest layering?
Layering to warstwowe nakładanie na siebie zapachu. Najprostszy zabieg layeringu to używanie kosmetyków i perfum o tych samych nutach zapachowych (np. perfumy, żel pod prysznic, balsam do ciała).


Jak się poprawnie mówi: perfum, perfuma czy perfumy?
Jedyna poprawna forma to perfumy. Perfumy nie mają liczny pojedynczej. Dlatego mówimy: kupuję te perfumy, lubię te perfumy (ale nie: tę perfumę albo ten perfum).

Czy w środkach czystości Prouvé też są wykorzystywane olejki zapachowe z Grasse?
Tak. Środki czystości Prouvé tak fantastycznie pachną, ponieważ mają profesjonalne kompozycje perfumeryjne na bazie wyłącznie francuskich olejków zapachowych z Grasse.

Dlaczego niektóre produkty nie mają zapachu?
Ze względów bezpieczeństwa. Piękny zapach mógłby kusić i zachęcać do wąchania, a to w przypadku np. udrożniacza byłoby niebezpieczne.

Co to są kosmetyki do domu?
Kosmetyki domowe to szczególna gama produktów do czyszczenia i pielęgnacji przestrzeni domowych. Są delikatniejsze od tradycyjnych środków czystości i mają przyjemniejszą konsystencję, a w składzie mają więcej środków pielęgnujących i kosmetycznych np. olejki i woski.  

Czy produkty Prouvé są bezpieczne?
Tak. Każdy z produktów przeszedł szereg testów bezpieczeństwa i szczegółowych badań. Należy jednak pamiętać, by używać ich ściśle według wskazówek opisanych na etykiecie.

Czy formuły produktów Prouvé są autorskie?
Tak. Formuły produktów Prouvé są unikalne i autorskie, więc nie znajdziesz nigdzie indziej takiego samego, a nawet podobnego produktu. Każda receptura i każda kompozycja zapachowa zostały opracowane przez specjalistów Prouvé. Dbamy o wszystkie produkty na każdym etapie ich tworzenia – od koncepcji po projekt etykiety – i w pełni kontrolujemy proces produkcji i wdrożenia. Dzięki temu możemy Ci zagwarantować, że wybierając Prouvé, otrzymasz w pełni unikalny, wyjątkowy produkt, który jest skuteczny, bezpieczny i wspaniale pachnący.

Co to jest PZH?
PZH (Państwowy Zakład Higieny) to najstarsza instytucja zdrowia publicznego w Polsce. Zakład powstał w 1918 roku i od tej pory nieustanie czuwa nad naszym zdrowiem i bezpieczeństwem. Zakład zajmuje się zapobieganiem chorobom zakaźnym i ważnym społecznie chorobom niezakaźnym, monitoringiem sytuacji zdrowotnej, poprawą warunków sanitarnych i higienicznych i bezpieczeństwem środowiska naturalnego. Przeprowadza również badania i ekspertyzy na rzecz instytucji rządowych i samorządowych oraz uczestniczy w procesie tworzenia istotnych programów dotyczących zdrowia publicznego w Polsce. Atest PZH jest świadectwem, że stosowany zgodnie z instrukcją produkt spełnia najwyższe normy bezpieczeństwa, nie wpływa negatywnie na zdrowie i środowisko. Może być także stosowany na powierzchniach mających kontakt z żywnością.

Co to jest IFRA?
IFRA (International Fragrance Assosiation) to założone w 1973 roku w Szwajcarii stowarzyszenie, które czuwa nad bezpieczeństwem świata perfumeryjnego, tworząc prawa, kodeksy i standardy oraz prowadząc szeroko zakrojone niezależne badania nad składnikami perfum. Stworzone przez nich wytyczne (tzw. standardy IFRA) mają na celu zwiększenie świadomości konsumentów i producentów zapachów, by zapachy, z którymi stykamy się nie tylko w perfumach i kosmetykach, ale i środkach czystości były jak najbardziej bezpieczne.

Dlaczego rozpylacz, pompka i flip-top sprzedawane są oddzielnie?
Bo możesz je wykorzystać ponownie i to wiele razy! Pompka, rozpylacz, ?ip-top to elementy, które nie zużywają się szybko, więc zostaw je i użyj ponownie z nowym produktem. Z korzyścią dla środowiska i swojej kieszeni.

Co to jest indukcja?
Plomba indukcyjna to sposób zamykania opakowań metodą na gorąco. Przypomina szczelną pieczęć nakładaną na szyjkę opakowania. Indukcja jest w tej chwili najlepszą i najszczelniejszą metodą zamykania opakowań plastikowych i szklanych. Doskonale zabezpiecza produkt w czasie transportu, chroni produkt i przedłuża jego żywotność. Dzięki niej masz również 100% pewności, że nikt nie używał tego produktu przed Tobą.

Co to jest skrzydełko do otwierania indukcji?
Spójrz na nakrętkę, obok logo znajdziesz na niej małe skrzydełko. Otwierając produkt przekręć nakrętkę i nakręć ją na produkt do góry nogami. Wbite w indukcję skrzydełko znakomicie wytnie otwór w indukcji.

Jak jeszcze dbamy o bezpieczeństwo użytkowników naszych produktów?
Nasze opakowania są zaprojektowane tak, by były maksymalnie szczelne i zapobiegały przypadkowemu rozlaniu produktu. W przypadku butelek o pojemności 1 litra stosujemy potrójny system zabezpieczeń: plombę indukcyjną, nakrętkę właściwą i dodatkowo plombę zabezpieczającą przed otwarciem. W przypadku opakowań o pojemności 0,5 l stosujemy podwójny system zabezpieczeń – plombę indukcyjną i szczelną nakrętkę. W przypadku produktów wymagających szczególnej ostrożności stosujemy bezpieczną nakrętkę i wypukłą naklejkę ostrzegawczą, tzw. trójkąt bezpieczny (dla osób niewidomych i słabo widzących). Nasze spryskiwacze mają funkcję zabezpieczającą przed przypadkowym rozpyleniem.

Dlaczego na każdym opakowaniu znajduje się rysunek?
Na każdej z etykiet naszych środków czystości znajduje się rysunek z dwóch, bardzo ważnych dla nas powodów. Pierwszym powodem jest zwiększenie komfortu i intuicyjności użytkowania, bo rysunek od razu mówi o przeznaczeniu każdego z produktów. Drugim powodem jest estetyka. Chcieliśmy, żeby nasze produkty się wyróżniały, pięknie wyglądały i były ozdobą każdego wnętrza. Dlatego każdy z rysunków został wykonany ręcznie na zlecenie Prouvé. Pamiętaj, że biorąc do ręki produkt Prouvé, masz do czynienia z małym arcydziełem.

Dlaczego opakowania niektórych produktów są kompaktowe?
W wielu znanych nam domach brakuje miejsca na przechowywanie środków czystości, dlatego staraliśmy się rozwiązać ten problem przez zastosowanie wydajnych koncentratów i żelowych formuł w kompaktowych opakowaniach. Dzięki temu oszczędzamy czas, miejsce i pieniądze. Sprytnie to zrobiliśmy, co?

Dlaczego żel jest lepszy od płynu?
Z wielu powodów: żel o gęstej konsystencji nie spływa od razu z czyszczonych powierzchni, ale otula je i pozwala działać aktywnym składnikom, więc jest efektywniejszy w działaniu. Żelowa formuła jest mocniej skoncentrowana i bardziej wydajna, więc preparat zabiera mniej miejsca, ale starcza na dłużej. Żelowe formuły to doskonała oszczędność miejsca, czasu i pieniędzy.

Czy Prouvé dba o środowisko?
Na każdym z naszych opakowań znajdziesz znaczek „Yes, we care”, ponieważ odpowiedź brzmi: tak, dbamy. Tak, zależy nam. Dbamy o środowisko, ale nie udajemy, że mamy w 100% naturalne środki. Wykorzystujemy najnowsze nowinki techniczne i odkrycia w dziedzinie chemii, by Twoje życie było łatwiejsze. Ograniczamy do minimum alergeny, parabeny, SLS-y i wybielacze. Nasze formuły są biodegradowalne, a opakowania nadają się w całości do recyklingu.

Czy produkty testowane są na zwierzętach?
Nigdy. Produkty testujemy wyłącznie na sobie.

Czy formuły Prouvé są biodegradowalne?
Tak.

Co to jest MLM?
MLM (marketing wielopoziomowy) to sposób sprzedaży towarów i usług, który wybraliśmy dla produktów Prouvé. Oznacza on, że produktów Prouvé nie kupisz w tradycyjnych sklepach, centrach handlowych czy sklepach internetowych, ale wyłącznie od Partnerów Prouvé. Partnerzy Prouvé mogą tworzyć Struktury składające się z użytkowników produktów lub ich sprzedawców i uzyskiwać dodatkowe rabaty lub wynagrodzenia.

Co to jest sprzedaż bezpośrednia?
Sprzedaż bezpośrednia to sposób dystrybuowania produktów i usług, który odbywa się poza tradycyjnymi kanałami sprzedaży. Polega na dotarciu przez sprzedawcę bezpośrednio do potencjalnego klienta w jego miejscu zamieszkania, miejscu pracy lub wypoczynku.

Co to jest Plan Kariery?
Plan Kariery to dokument, w którym zostały opisane możliwości zarobkowe, jakie stwarza Ci współpraca z Prouvé, i dokładne zasady naliczania Rabatów i Wynagrodzeń. Pomoże Ci zaplanować Twoją współpracę z Prouvé na każdym jej etapie: pokaże, jak możesz oszczędzać kupując produkty Prouvé, a jak zarabiać sprzedając i polecając produkty Prouvé.
Wszyscy Partnerzy Prouvé mogą kupować produkty katalogowe Prouvé ze zniżką 25% w stosunku do podanej ceny katalogowej. Zniżka ta nie dotyczy jedynie akcesoriów (pompek, spryskiwaczy i flip-topów). Oznacza to, że przy każdych zakupach oszczędzasz nawet 25% ich wartości!

Czy muszę co miesiąc coś kupować?
Nie, nie ma takiego obowiązku. Jeśli w danym miesiącu nie dokonasz zakupu, nie naliczy Ci się ewentualny Rabat albo Wynagrodzenie. Gdy chcesz uzyskać za dany miesiąc Rabat albo Wynagrodzenie, pamiętaj, by zakupić w tym miesiącu produkty Prouvé za co najmniej 50 pkt.

Czy zakupy muszą być jednorazowe?
Nie. Punkty zbierasz za wszystkie zamówienia z całego miesiąca.

Jaką wartość ma 1 punkt?
1 pkt = 1 złotówka netto, wydana na produkty punktowane.

Czy wszystkie produkty mają punkty?
Nie, nie wszystkie. Materiały marketingowe, drukowane, szkoleniowe, akcesoria i próbki nie mają wartości punktowej, więc za ich zakup nie otrzymasz punktów.

Skąd mogę wiedzieć, które produkty mają punkty, a które nie?
Składając zamówienie w naszym sklepie internetowym zawsze przy aktualnej cenie zobaczysz również wartość punktową każdego produktu.

Jak punkty są przeliczane na Rabaty albo Wynagrodzenia?
Wszystkie punkty są przeliczane na Rabaty bądź Wynagrodzenie zgodnie z zasadami spisanymi w Planie Kariery.

Czy mogę sprzedawać produkty w sklepie, na bazarze lub przez internet?
Nie, takie działania są niezgodne z naszymi Zasadami współpracy oraz sprzeczne z ideą MLM i sprzedaży bezpośredniej.

Jak mogę współpracować z Prouvé?
Z Prouvé możesz współpracować będąc Partnerem Odbiorcą (kupujesz wtedy produkty na potrzeby swoje i swoich bliskich, nie budujesz struktury). Jeśli chcesz kupować produkty i budować strukturę i sprzedawać nasze produkty, ale nie prowadzisz własnej działalności gospodarczej, polecamy Ci współpracę jako Doradca klienta, natomiast jeśli chcesz związać się z nami biznesowo, budować struktury i sprzedawać, wówczas rekomendujemy współpracę jako Przedsiębiorca.

Kto może pobierać Wynagrodzenie?
W ramach współpracy z Prouvé Wynagrodzenia mogą pobierać jedynie Partnerzy Przedsiębiorcy.

Kto może otrzymać Rabat?
W ramach współpracy z Prouvé Rabaty mogą pobierać jedynie Partnerzy Odbiorcy i Doradcy klienta.

Czy moje zamówienie mogę w 100% pokryć przydzielonym Rabatem?
Nie. Rabat może stanowić aż do 90% wartości jednorazowego zamówienia.

Do kiedy mogę wykorzystać mój Rabat?
Rabat możesz wykorzystać do końca stycznia roku przypadającego po roku kalendarzowym, w którym został on przyznany. Czyli jeśli Twój Rabat został Ci przyznany za listopad 2017 roku, masz czas na jego wykorzystanie do końca stycznia 2018 roku.

Czy Rabaty z różnych miesięcy sumują się?
Tak. Rabaty mogą się sumować. Należy jednak pamiętać, że należy je wykorzystać do końca stycznia roku przypadającego po roku kalendarzowym, w którym został one przyznane.

Jak mogę założyć konto (zarejestrować się), żeby kupować produkty?
To bardzo proste, wystarczy wypełnić wniosek papierowy i dostarczyć go w dwóch egzemplarzach do Prouvé lub jeszcze prościej – wypełnić wniosek online.

Kto może zostać Partnerem Prouvé?
Partnerem Prouvé może zostać każda osoba pełnoletnia, fizyczna lub prowadząca działalność gospodarczą oraz spółka. Partnerem Prouvé może zostać również osoba niepełnoletnia, która ukończyła 16 lat, ale wyłącznie za zgodą opiekuna prawnego. 

Czy spółka może zostać Partnerem Prouvé?
Tak, spółka prawa handlowego może zostać Partnerem Prouvé.

Czy osoba niepełnoletnia może zostać Partnerem Prouvé?
Osoba niepełnoletnia, która ukończyła 16 lat, również może zostać Partnerem Prouvé, ale wyłącznie za zgodą opiekuna prawnego.

Co to jest Starter?
To podstawowe narzędzie pracy Partnera Prouvé: pomaga zaprezentować ofertę i zebrać zamówienia. Jego zakup jest niezbędnym warunkiem do tego, by zacząć budować Strukturę.

Czy koniecznie muszę zakupić Starter?
Nie, jeśli nie chcesz budować Struktury, nie musisz kupować Startera.

Co to jest Starter produktowy?
To zestaw specjalnie dobranych produktów Prouvé i materiałów marketingowych, który umożliwia Ci prezentację oferty Home & Living i zbieranie zamówień. Możesz zamówić tylko jeden Starter produktowy i jedynie w ciągu 3 dni od rejestracji konta.
W Starterze produktowym znajdziesz: katalog, cennik, piankę neutralizującą przykre zapachy, spray do mycia i pielęgnacji łazienki, żel do usuwania plam, aksamitne mleczko do czyszczenia, spray do mycia szyb i luster z funkcją antypary, żel uniwersalny, rozpylacze oraz flip-top.

Co to jest Starter próbkowy?
To zestaw 50 próbek zapachów Prouvé w eleganckim etui, który umożliwia Ci prezentację oferty perfumeryjnej i zbieranie zamówień. Możesz zamówić dowolną liczbę Starterów próbkowych w dowolnej chwili.
W Starterze próbkowym znajdziesz: katalog, cennik, 50 próbek zapachów z oferty Prouvé.

Kto to jest Sponsor?
Sponsor to osoba, która zarekomendowała Ci współpracę z Prouvé i pod którą bezpośrednio w Strukturze się znajdujesz.

Czy muszę mieć Sponsora?
Tak. Każdy Partner musi mieć swojego Sponsora.

Czy mogę po rejestracji zmienić Sponsora?
Nie, nie można zmieniać Sponsora po rejestracji.

Co w przypadku, gdy nie znam nikogo, kto mógłby zostać moim Sponsorem?
Prouvé przydzieli Ci losowo Sponsora spośród już zarejestrowanych osób, które mogą sponsorować. Jego dane automatycznie pojawią się na Twoim wniosku o utworzenie konta w Prouvé.

Czy ja mogę kogoś zasponsorować?
Tak, pod warunkiem, że działasz w Prouvé jako Doradca Klienta lub Przedsiębiorca. Jeśli jesteś Partnerem Odbiorcą, żeby sponsorować, musisz zakupić dowolny Starter.

W jaki sposób mogę zamówić produkty?
Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Partnerem po prostu skontaktuj się ze znajomym Partnerem Prouvé, a on dostarczy Ci zamówione produkty. Możesz też kupować taniej, rejestrując się i robiąc zakupy w naszym sklepie internetowym.

Jakie są formy dostawy produktu?
Zamówione produkty są dostarczane przez firmy kurierskie: DHL i Pocztex.

Jakie są koszty dostawy?
Opłata za przesyłkę zależy od wartości zamówienia wyrażonego w punktach, przyznawanych za zakupione produkty. Dla przesyłek od wartości 160 pkt. doręczamy Twoją przesyłkę za darmo. Za przesyłkę poniżej tego progu koszt przesyłki kurierskiej wynosi:
- kurier Pocztex – 9,90 PLN
- kurier DHL – 13,90  PLN

Jak mogę zapłacić za przesyłkę?
Za zamówienie możesz zapłacić gotówką przy odbiorze towaru.

Staramy się, aby nasze Towary cechowała najwyższa jakość. Zdajemy sobie jednak sprawę, że czasem, nawet z przyczyn niezależnych od nas, Towar może okazać się wadliwy.

W jaki sposób mogę złożyć reklamację?
Reklamacje mogą być składane: mailowo, za pośrednictwem poczty elektronicznej, na adres: reklamacje@prouve.com lub pisemnie – w tym przypadku reklamację należy wysłać na adres: Prouvé - Reklamacje, ul. Wyścigowa 56H, 53-012 Wrocław.

Z jakich przyczyn mogę złożyć reklamację?
Towar można reklamować, gdy:
- jest on wadliwy,
- jest inny niż zamówiony Produkt,
- zamówiony Produkt nie został dostarczony.

Jakie informacje powinny być zawarte w reklamacji?
W celu usprawnienia procesu rozpatrywania reklamacji, w reklamacji należy podać:
1) imię i nazwisko/firmę Partnera,
2) Numer Partnera, na który zostało złożone zamówienie,
3) adres zamieszkania/siedziby Partnera,
4) adres korespondencyjny, jeżeli jest inny od adresu wskazanego powyżej,
5) adres e-mail/numer telefonu Partnera,
6) datę złożenia zamówienia oraz jego numer,
7) numer faktury VAT,
8) datę otrzymania wadliwych Towarów,
9) datę wykrycia wady,
10) wskazanie reklamowanych Towarów wraz z opisem wad, numerem serii
11) numer rachunku bankowego, na który ma nastąpić zwrot równowartości ceny zapłaconej za wadliwe Towary oraz innych kosztów,
12) preferowany sposób naprawienia szkody,
13) własnoręczny podpis Partnera.

Co należy dołączyć do reklamacji?
W celu usprawnienia procesu rozpatrywania reklamacji, prosimy Państwa, aby do reklamacji (z wyłączeniem reklamacji z powodu braku dostawy Towarów) dołączyć zdjęcia wadliwego Towaru.

Kto ponosi koszt przesyłki zawierającej wadliwy towar?
Prouvé nie przyjmuje przesyłek nieopłaconych (za pobraniem). W związku z powyższym prosimy Państwa, aby podlegający reklamacji Towar wysłali Państwo na własny koszt.
W przypadku, gdy reklamacja zostanie uwzględniona, Prouvé zwraca Partnerowi równowartość kosztów przesyłki.
Partner może jednak zadecydować, czy powyższą kwotę chce otrzymać w formie pieniężnej, czy przeznaczyć ją na wybrane przez niego Towary.

Jaki jest czas na rozpatrzenie reklamacji przez Prouvé?
Wszystkie reklamacje staramy się rozpatrywać niezwłocznie.
W przypadku, gdy reklamację złożył Partner będący konsumentem, wówczas reklamacja zostanie rozpatrzona najpóźniej w terminie 14 dni od dnia jej złożenia.
Jeżeli natomiast składającym reklamację jest Partner nie będący konsumentem, wówczas reklamacja zostanie rozpatrzona najpóźniej w ciągu 30 dni od dnia jej otrzymania przez Prouvé.
O ewentualnych brakach w zgłoszeniu reklamacyjnym powiadomieni zostaną Państwo przez nas niezwłoczne. Wraz z takim zawiadomieniem przesłana zostanie Państwu informacja, w jaki sposób należy uzupełnić braki w zgłoszeniu reklamacyjnym.

Kiedy mogę zwrócić produkt?
Partner, który jest konsumentem, ma prawo odstąpić od umowy sprzedaży zawartej na odległość w terminie 14 dni od dnia dostarczenia Produktów, bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

Jak mogę zwrócić produkt?
Aby zwrócić produkt należy poinformować Prouvé wysyłając oświadczenie za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: reklamacje@prouve.com, przesyłką kurierską bądź pocztą na adres: Prouvé sp. z o.o. sp. k., ul. Wyścigowa 56H, 53-012 Wrocław.
Zwrot Produktów powinien zostać dokonany na adres:
Prouvé spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k., ul. Wyścigowa 56H, 53-012 Wrocław.

Kto ponosi koszty zwrotu?
Koszty zwrotu ponosi konsument, jeżeli zwracany produkt odpowiada zamówionemu.

Jakie są terminy zwrotu płatności?
Zwrot środków następuje automatycznie, na tę samą formę płatności, jakiej użyto przy opłaceniu zamówienia. Maksymalny czas realizacji zwrotu to 14 dni.

?>