Jak aplikować perfumy latem?

Nie wszyscy wiedzą, że trwałość zapachów na skórze zależy również od jej kondycji i typu. U osób, które mają skórę tłustą lub przetłuszczającą się, perfumy utrzymują się dłużej.

 Jeśli jednak Twoja skóra jest sucha, a chcesz, aby wybrane perfumy towarzyszyły Ci przez cały dzień, spryskaj się nimi tuż po wyjściu spod prysznica i nałożeniu na skórę balsamu nawilżającego. Dzięki temu zapach zwiąże się z wilgotną skórą i włosami i pozostanie wyczuwalny przez wiele godzin.

Jeśli natomiast Twoje ulubione perfumy wydają Ci się zbyt intensywne na upalny dzień, zmień sposób ich aplikacji. Zamiast nakładać je w tradycyjny sposób, rozpyl zapach wysoko przed sobą, a potem przejdź przez stworzoną przez kropelki perfum chmurkę. Olejki zapachowe osiądą na Twoich włosach, ubraniach i skórze, a efekt będzie bardziej subtelny.

Pamiętaj też o włosach – doskonale wchłaniają zapach i długo go utrzymują. Nie należy jednak rozpylać perfum bezpośrednio na włosy, ponieważ zawarty w kompozycji zapachowej alkohol może je niszczyć. Lepiej spryskać perfumami szczotkę, a następnie przeczesać nią włosy.

Latem, tak samo jak o każdej porze roku, znaczenie ma jakość używanych perfum. Kompozycje stworzone z oryginalnych, francuskich olejków zapachowych, zgodnie z tradycyjnymi procesami uszlachetniania perfum, zapewnią moc, klarowność i niepowtarzalną pełnię zapachu. Zajrzyj do naszego sklepu online i wybierz zapach, w którym się zakochasz.

Grasse od XVIII wieku słynie ze swego przemysłu perfumeryjnego. Jest francuskim i światowym centrum produkcji naturalnych olejków zapachowych. Ciepły mikroklimat Lazurowego Wybrzeża sprawia, że dojrzewające tu jaśmin i róże są jedyne w swoim rodzaju. Każdy, kto choć raz mógł poczuć te zniewalające zapachy, wie, że trudno o równie doskonałe piękno. Dlatego tylko tutaj mogły powstać kompozycje perfum Prouvé.