4 urodowe sekrety Francuzek

Catherine Deneuve, Sophie Marceau, Audrey Tautou, Juliette Binoche czy Marion Cotillard niezmiennie zachwycają swoją urodą. Wiele kobiet ceni Francuzki za niewymuszoną elegancję, szyk i naturalność. Wiele chętnie przejmuje ich metody dbania o siebie. Poznaj 4 urodowe sekrety Francuzek, które zapewniają im promienny wygląd bez względu na wiek.

Mniej znaczy więcej

To jedna z podstawowych zasad, dotycząca zarówno pielęgnacji, jak i makijażu. Francuzki cenią sobie naturalność. Dlatego wolą dbać o swoją cerę i zapobiegać niedoskonałościom poprzez codzienne rytuały pielęgnacyjne (oczyszczanie, nawilżanie i intensywną ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych) niż zakrywać je ciężkim, mocnym makijażem. Zwracają też szczególną uwagę na to, jakie produkty znajdują się w ich kosmetyczkach.

 

Oczyszczanie to podstawa

Francuzki nigdy nie zapominają o demakijażu – nawet wtedy, gdy są bardzo zmęczone. Wiedzą, jak ważne jest dokładne oczyszczanie twarzy. Pominięcie tego zabiegu lub jego niestaranne wykonywanie, może prowadzić do powstawania podrażnień, niedoskonałości i stanów zapalnych oraz utraty naturalnego blasku. Dobrze oczyszczona skóra może zregenerować się i „odetchnąć” podczas naszego snu.

 

Idealnie skompletowana kosmetyczka

Francuzki już od najmłodszych lat uczą się od swoich mam, jak dbać o urodę. Dotyczy to także odpowiedniego doboru kosmetyków. W ich kosmetyczkach próżno szukać nieprzydatnych akcesoriów i przypadkowych produktów. Ograniczają je do tzw. minimum i stawiają na te, które będą idealne dla ich rodzaju cery i potrzeb. Swój naturalny look zawdzięczają nieskazitelnej cerze (niedoskonałości i nierówny koloryt tuszują za pomocą delikatnego podkładu i pudru), podkreślonym policzkom (w tym celu używają różu i rozświetlacza) oraz subtelnemu makijażowi oczu. A gdy stawiają na mocny akcent to zwykle są to wyraźnie pomalowane usta, np. w czerwonym kolorze. Dobrze wiedzą też, że nie ma sensu za wszelką cenę tuszować piegów czy lekkich rumieńców, które przecież tylko dodają uroku.

 

Uwaga na używki!

Nieprzespane noce, palenie papierosów czy nadmiar alkoholu zostawiają ślady na naszej skórze. Częste niedosypianie może spowodować, że nasza cera będzie matowa, pod oczami pojawią się cienie a powieki będą spuchnięte. Z kolei częste spożywanie alkoholu i palenie papierosów powodują między innymi szybsze starzenie się skóry. Dlatego Francuzki starają się unikać lub mocno ograniczać używki i stawiają na dobry, zdrowy sen. Wiedzą też, jak ważne w zachowaniu pięknego wyglądu jest odpowiednie nawadnianie i nawilżanie skóry.