Jak dbać o dłonie?

Dłonie to nasza wizytówka, dlatego chcemy by zawsze wyglądały pięknie, były zadbane, miłe w dotyku i aksamitnie gładkie. Sprawdź, jak o nie dbać.

Skóra na dłoniach jest delikatna, cienka i wrażliwa. Wraz z wiekiem staje się coraz cieńsza i wiotczeje. Szkodzą jej między innymi detergenty, których używamy np. do zmywania naczyń, środki chemiczne do sprzątania. Nie lubi intensywnego słońca, mrozu, wiatru, klimatyzacji, a nawet gorącej lub zimnej wody. Szkodzić może jej również źle dobrane mydło, które wysusza skórę. Przez te czynniki dłonie mogą stać się szorstkie, suche, a skóra będzie się szybciej starzeć. Aby temu zapobiec warto postawić na codzienną pielęgnację. Jej niezastąpionym elementem jest krem do rąk. Używaj go kilka razy dziennie i po każdym umyciu rąk.

Czy wiesz, co to jest „niewidzialna rękawiczka”?

Nasz Nawilżający krem do rąk zawiera aktywne składniki, które działają jak „niewidzialna rękawiczka”, otulając skórę i chroniąc ją przed utratą wody i przesuszeniem. Krem pozostawia na niej subtelny film wzmacniający jej płaszcz ochronny. Połączyliśmy w nim botaniczny kompleks 5 alg (bogaty w minerały, polisacharydy i aminokwasy), ekstrakt z opuncji figowej oraz olej Canola. Dzięki temu skóra dłoni jest nawilżona, gładka i napięta. Nie pozostawia tłustej warstwy.

Oprócz codziennej pielęgnacji warto też zapobiegać niszczeniu skóry dłoni. Jak to zrobić?

- do sprzątania zakładaj rękawiczki,

- chroń dłonie przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, stosując krem z filtrem,

- w zimie noś rękawiczki,

- wymień swoje mydło do rąk na takie, które będzie pielęgnowało Twoje dłonie, np. Mydło antybakteryjne w piance, które zawiera m.in. łagodne środki myjące oraz kompleks WHITESENSE™, poprawiający ich wygląd i zmniejszający szorstkość skóry,

- wymień swój płyn do mycia naczyń na taki, który zadba o Twoje dłonie, np. Żel do mycia naczyń z olejem ryżowym, kompleksem ziołowym i polisacharydami z peruwiańskiej rośliny tara, które zapewniają odpowiednie nawilżenie skóry.