Katarzyna Trawińska nagrodzona za wspieranie akcji „Piękna, bo zdrowa”

13 czerwca odbył się uroczysty finał X edycji ogólnopolskiej kampanii „Piękna, bo zdrowa”, organizowanej przez Stowarzyszenie Kwiat Kobiecości. Akcję od kilku lat wspiera Katarzyna Trawińska, która podczas gali odebrała specjalną statuetkę za zaangażowanie w działania propagujące profilaktykę raka szyjki macicy.

Celem kampanii jest zwiększenie świadomości kobiet na temat profilaktycznych badań ginekologicznych i przeciwdziałania rakowi szyjki macicy. W jej ramach kobiety mogą skorzystać z bezpłatnych badań cytologicznych oraz innych badań związanych z jego wykryciem. W akcję „Piękna, bo zdrowa” co roku angażują się osoby i instytucje, którym nie jest obojętne zdrowie Polek. Ambasadorami tegorocznej, jubileuszowej edycji pod hasłem: „Drogie Panie, Wasze zdrowie!” zostali znani Panowie – Maciej Orłoś, Cezary Pazura, Andrzej Piaseczny, Łukasz Konopka i Dawid Kwiatkowski.

Podczas uroczystej gali, prowadzonej przez Katarzynę Pakosińską i Sambora Czarnotę, firmy, instytucje i media zaangażowane w kampanię otrzymały specjalne statuetki za zaangażowanie w działania stowarzyszenia. W gronie nagrodzonych znalazła się również Katarzyna Trawińska, która od lat wspiera akcję. Jako kobieta i matka dwóch córek wie, jak ważna dla intymnego zdrowia jest profilaktyka i regularne badania cytologiczne.  

- Musimy być zdrowe i silne, by spełniać się w życiu prywatnym i zawodowym, realizować swoje pasje i marzenia. Pamiętajmy, że dbanie o siebie to także regularne badanie się i troska o zdrowie intymne. Niestety często, w natłoku różnych spraw, zapominamy o profilaktyce. A ja namawiam kobiety, by badały się regularnie i nie odkładały tego na później. Pamiętajmy o tym same i przypominajmy o profilaktycznych badaniach swoim mamom, córkom, siostrom i przyjaciółkom. Bycie ambasadorką tej kampanii to dla mnie zaszczyt – mówiła Katarzyna Trawińska podczas odbierania statuetki „Kwiat Kobiecości”.