Poznaj składniki naszych perfum. Część IX

Magnolia uwodzi nie tylko pięknymi kwiatami, ale także zapachem. Imbir i gałka muszkatołowa to cenione przyprawy korzenne o bardzo charakterystycznym zapachu, wnoszące do perfum orientalną, egzotyczną nutę.

Magnolia

Kwiaty magnolii, pojawiające się od kwietnia do maja, są niezwykle spektakularne. To największe kwiaty, jakie pojawiają się na drzewach. W Chinach symbolizują szczerość i czystość. Obecnie uprawiane są w ogrodach i parkach praktycznie na całym świecie, ale naturalnie występują we wschodniej Azji oraz w obu Amerykach.

Olejek zapachowy pozyskuje się metodą destylacji parą wodną. Jej zapach jest zmysłowy (niektórzy uważają go za afrodyzjak), subtelny, kremowy i lekko słodki ze świeżą, cytrusową nutą. Działa odprężająco i koi zmysły.

Znajdziesz ją w perfumach: #1, #19, #61

 

Imbir

To tropikalna roślina, uprawiana między innymi w południowo-wschodniej Azji, Afryce czy Ameryce Południowej. W niektórych rejonach Azji uważa się, że imbir, ze względu na kształty często przypominające człowieka lub zwierzęta, ma magiczne działanie. Jest nieoceniony w kuchni, kosmetyce, medycynie oraz w perfumiarstwie.

Do produkcji olejku wykorzystuje się przede wszystkim kłącze imbiru. Jego zapach jest bardzo charakterystyczny – ostry, lekko gorzki, korzenny a jednocześnie balsamiczny. Ma w sobie także żywiczne i świeże nuty. W perfumach dodaje orientalnego, egzotycznego aromatu.  

Znajdziesz go w perfumach: #13, #25, #10, #44

 

Gałka muszkatołowa

Ta znana przyprawa to nasiona wiecznie zielonego, tropikalnego drzewa zwanego muszkatołowcem korzennym. Drzewo to zaczyna wydawać owoce dopiero po około 7 latach. Gałka muszkatołowa ceniona jest za swój aromat nie tylko w perfumerii, ale także w kuchni (świetnie podbija smak mięs, deserów i napojów) oraz w aromaterapii za swoje kojące i antystresowe działanie.

Ma intensywnie korzenny, ostry i odświeżający zapach. Do perfum wnosi powiew Orientu i wyrazistość.

Znajdziesz ją w perfumach: #6, #28