Garderoba zapachowa. Jak ją stworzyć?

Garderoba zapachowa to nasz własny zestaw perfum, które możemy świadomie dobierać i stosować na różne okazje, i które są dopasowane do naszego charakteru i stylu życia. Jak stworzyć swoją kolekcję zapachów do pracy, na specjalne okazje i na randkę?

Na nasz wizerunek składa się nie tylko strój, akcesoria, fryzura i makijaż, ale także zapach. Dlatego szykując się na daną okazję, pamiętaj o doborze odpowiednich perfum, które dopełnią stylizację. To element wykańczający cały nasz look. Mało tego, odpowiednio dobrane perfumy potrafią „zastąpić” nowy strój albo biżuterię. Zapach ma też dużą moc – wpływa na emocje i na to, jak jesteśmy odbierani przez otoczenie oraz na nasze samopoczucie. Dobrze dobrany do okazji zapach, może wydobyć cechy naszej osobowości i sprawić, że wywrzemy konkretne, pożądane wrażenie na otaczających nas osobach.

 

Perfumy do pracy i na co dzień

Nie mogą być zbyt intensywne. Powinny być w miarę łagodne, transparentne, świeże i lekkie, o umiarkowanej projekcji oraz stosowane w niewielkiej ilości, by nie przeszkadzały naszym współpracownikom i otoczeniu. Najlepiej sprawdzą się zapachy cytrusowe, aromatyczne i morskie. Jeśli chcesz budować autorytet, zaufanie i podkreślić swój profesjonalizm i pozycję w firmie, wybierz zapachy drzewne i szyprowe. Unikaj słodkich perfum, które nie dodają kompetencji.

Propozycje perfum dla niej: #23, #39, #41, #61

Propozycje perfum dla niego: #8, #14, #16, #38, #42

 

Perfumy na specjalną okazję i wielkie wyjście

Mogą być intensywniejsze niż te stosowane na co dzień. Jeśli chcesz zabłysnąć, wybieraj zapachy o mocnej projekcji. Na specjalne okazje sprawdzą się zapachy orientalne, szyprowe, drzewne i skórzane, które kojarzą się z elegancją, ekskluzywnością i luksusem.

Propozycje perfum dla niej: #17, #21, #23, #51

Propozycje perfum dla niego: #20, #22, #24, #42

 

Perfumy na randkę

Na tę okazję warto wybierać kompozycje, które zawierają piżmo, ylang-ylang, wanilię, tuberozę i agar. Te zapachy są uznawane za niezwykle zmysłowe i uwodzicielskie. Kobiety mogą wybrać również apetyczne perfumy z rodziny gourmand – ze słodkimi, jadalnym nutami, np. czekoladą, wanilią czy karmelem, które budzą bardzo pozytywne emocje i pomagają w uwodzeniu płci przeciwnej.

Propozycje perfum dla niej: #5, #7, #9, #49, #67

Propozycje perfum dla niego: #18, #26, #28